5 Aralık 2011 Pazartesi

La Roche Posay - physiological micellar solution / Miseller solüsyon makyaj temizleyiciHassas cilde ve özellikle hassas göz çevresine ilaç gibi gelen bir makyaj temizleyici. Bu ürünü eylül ayından beri kullanıyorum,günde birkez hergün makyajımı temizlediğimi düşününce bereketli uzun süre giden bir temizleyici. Makyajı çözerek ciltten cıkarıyor göz makyajında da başarılı. Waterproof ürün pek kullanmadığım için bir şey söyleyemeyeceğim ama normal rimel ve eyelinerda hafif kalıntı bırakıyor ikinci kez sildiğinizde onu da cıkarıyor. Suyla yıkamanıza gerek yok dese de cilt temizliği konusunda hassasım, arkasından temizleyici bir ürünle yıkıyorum ve tonikliyorum.olumlu yanları:


 • cildi yaglandırmadan makyajı çözüyor
 • hassas ciltlere uygun tahriş,kuruma kızarıklık gibi sorunlar yaşanmıyor.
 • komedon-ki makyaj temizleyicilerinin en büyük eksisi- oluşturmuyor. 
 • hassas göz çevresine uygun yanma tahriş gibi sıkıntılara sebep olmuyor.
 • miseller solusyonlar hakkında uzun yazılar var internette pek teknik konulara girmek istemiyorum ama Bioderma sensibo H2O da aynısı :)
 • paraben , sabun, yağ, alkol içermiyor.
olumsuz yanları:

 • 200 ml lik küçük şişede olması. Uzun süre giden bir ürün az miktar da yetiyor ama Bioderma sensibo H2O 500ml alana bir tane de hediye gibi bir kampanyayla karsıma cıkınca tekrar bu ürünü almadım onu aldım yazısı gelecek. 
 • 34 TL fiyatı 200 ml için çok. bioderma sensibo yu 500 + 500 49TL ye alabilirsiniz.

5 yorum:

 1. Çok merak ettiğim bir solüsyon ama fiyat/boyut/performans bakımından Bioderma her türlü geçer sanıyorum...

  YanıtlaSil
 2. Ben 1 şişe bitirdim şu anda Bioderma ile hiç bir farkı yok fiyat/boyut bakımından Bioderma daha avantajlı. performans aynı

  YanıtlaSil
 3. makyaj temizleme yağlarını hiçbiseye değişmem :)

  YanıtlaSil
 4. gamze,
  komedona sebep olmasa ben de yağlar derdim göz için mesela badem yağı hem de kirpikleri besler.. ama benim cildimde pıt pıt komedon yapıyor badem yağı bile miselleri denemenizi tavsiye ederim

  YanıtlaSil
 5. www.eczalink.com da bunu 400 ml ini gördüm, 42 lira gibiydi.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...